CL. SALMASII.

Lot 5
180 - 220 €

CL. SALMASII.

Interpretatio Hippocratei Aphorismi.
Sectione IV de Calculo.
Lugduni Batavorum. 1640.
Reliure en vélin. In-quarto.
Usures. Petits trous. Taches.