TIBET, XIX-XXème siècle

Lot 81
Estimation :
100 - 120 EUR
TIBET, XIX-XXème siècle
Tara sitting in lalitsana. Polychrome bronze sculpture resting on a lotiform base. H. 42 cm. Re-gilded.